Ar oro kondicionierius gali kenkti sveikatai?

Ar oro kondicionierius gali kenkti sveikatai?

Vasaros gali būti labai kaitrios ir nemalonios, kelti diskomfortą bei sveikatos problemas. Tačiau jos gali būti ir komfortabilios, jei namuose Jūsų lauks geras oro kondicionierius, kuris pagerina mikroklimatą. Vis daugiau lietuvių suvokia, kad geras oro kondicionierius yra toks pat reikalingas kaip ir gera šildymo sistema, tad jo įsigijimas turi būti prioritetinis vos tik įsigijus namus.

Tiesa, kol vieni džiaugiasi tobulu mikroklimatu, tuo tarpu kitiems kyla klausimas – ar oro kondicionierius gali kenkti sveikatai?

Dažniausiai peršalimo problemos naudojant oro kondicionavimo sistemas kyla dėl to, kad žmonės nemoka jomis naudotis tinkamai. Arba neklauso montuotojų, kurie turėtų supažindinti su svarbiausiomis naudojimo instrukcijomis.

Žinoma, pirmiausia yra montavimas. Oro kondicionierius neturėtų būti atsuktas į tą pusę, kur dažniausiai laiką leidžia žmogus. Pavyzdžiui, jeigu jis montuojamas svetainėje – tokiu atveju geriausia rasti vietą, kur žmogus nuolatos nebūna.

Tiesioginis vėsos šaltinis gali sukelti peršalimą ir tai yra visiškai natūralu. Radus gerus montuotojus su tokiomis problemomis tikrai neteks susidurti, kadangi jie ne tik sumontuoja sistemas, tačiau ir atsakingai įvertina vietą bei pateikia rekomendacijas.

Kita dažna problema yra labai žemos temperatūros nustatymas. Daugelis labai apsidžiaugia, kad pagaliau kambaryje ne taip karšta kaip buvo iki tol. Nusistato labai žemą temperatūrą, tad organizmui būna šokas. Specialistai teigia, kad palaikyti reikia iki kelių laipsnių skirtumo, maksimaliai šešių, priklausomai nuo to – kokia temperatūra yra lauke.

Jeigu lauke (ne ant tiesioginės saulės) yra +30 laipsnių – tokiu atveju kambaryje dažniausiai pakanka palaikyti +24 laipsnių temperatūrą. Jausitės gerai, tačiau nebus šoko, jeigu iš kambario nuspręsite eiti į lauką. Svarbu, kad skirtumas nebūtų labai didelis, kadangi temperatūrų svyravimai, kurie yra kardinalūs, nėra naudingi organizmui.

Žinoma, žemesnė temperatūra ir tuo pačiu didesnis skirtumas gali būti palaikomas tokiu atveju, kai tiksliai žinote, kad visą dieną praleisite patalpoje. Tuomet organizmui šoko nebus. Visgi, didelio skirtumo, bet kuriuo atveju, siūlome vengti.

Kai kurie žmonės taip pat pergyvena, kad oro kondicionieriai gali daryti neigiamą įtaką daiktams, kurie yra namuose, gyvūnams bei augalams. Tai yra dar vienas mitas, kurį geriausiai paneigti gali ne tik specialistai, tačiau ir tie žmonės, kurie jau ne vienerius metus džiaugiasi kokybiška sistema ir tuo pačiu patvirtina, kad ji neturi jokio neigiamo poveikio mūsų minėtiems komponentams. Pasikartosime, kad svarbiausia yra tinkama temperatūra, o joje visi jausis gerai.

Žinoma, prie funkcionalumo taip pat prisideda ir geros kokybės sistemos. Šiuo metu rinkoje įrangų yra tik daug, kad be patirties gali būti sunku rasti labiausiai tinkamą. Tačiau įmanoma. Tik geriausia yra tartis su konsultantais, kurie atsako į visus rūpimus klausimus ir tuo pačiu pateikia priežiūros patarimus leisiančius ilgus metus džiaugtis gera sistema, kuri pagerins Jums gyvenimą.

Akivaizdu, kad su gera sistema – jokių minusų, tad nelaukite, kol oras taps dar labiau kaitrus ir pasirūpinkite kondicionieriais kuo skubiau.

×
×

Cart