Oro kondicionierių tipai ir pasirinkimas

Oro kondicionierių tipai ir pasirinkimas

Oro kondicionierius – tai vienas iš populiariausių šiais laikais sprendimų, renkantis uždaroje patalpoje šildymo ar vėsinimo sistemą. Tai nepamainomas pagalbininkas ne tik vasarą, norint gaiviai atsivėsinti, bet ir šaltąją žiemą, siekiant jausti malonią šilumą. Oro kondicionieriaus įsirengimas – inovatyvus būdas susikurti malonų mikroklimatą savo erdvėje, kadangi rinkai vis tobulėjant, ji gali pasiūlyti itin platų oro kondicionierių asortimentą su skirtingais parametrais (paskirtimi, galia, dizainu, dydžiu, montavimo ir programavimo galimybėmis, specialiomis funkcijomis ir kt. ), taip įrenginį pritaikant prie kiekvieno individualaus projekto poreikių. Siekiant geriausiai atliepti oro kondicionavimo sistemos naudojimą, tereikia teisingai išsirinkti oro kondicionierių.

Oro kondicionierių tipai

Siauresnis oro kondicionierių skirstymas – tai buitiniai ir komerciniai. Jų pagrindinis skirtumas yra galia. Visgi, oro kondicionieriai skirstomi ir pagal kitas charakteristikas į 8 rūšis : Split sistema, MultiSplit sistema, sieniniai, kasetiniai, konsoliniai, palubiniai-grindiniai, kanaliniai ir mobilūs kondicionieriai.

Split sistemos oro kondicionierių sudaro vienas išorinis ir vienas vidinis blokai. O MultiSplit sistemos oro kondicionierių sudaro vienas išorinis blokas, prie kurio galima prijungti 2 ar daugiau vidinių blokų. Sieniniai oro kondicionieriai – tai sieninio tipo Split sistema. Tai bene populiariausia rūšis iš visų tipų, kadangi įrenginius galima lengvai įmontuoti bet kokioje nedidelėje patalpoje. Taip pat, šios sistemos privalumai yra žemas triukšmingumo lygis, profesionalūs oro valymo filtrai bei plačios programavimo galimybės.

Kasetiniai oro kondicionieriai turi keturias oro srovių paskirstymo kryptis ir dėl to dažniau naudojami didelėse patalpose, tokiose kaip parduotuvės, klubai, mokyklos, biurai, konferencijų salės.

Palubiniai-grindiniai oro kondicionieriai įrenginėjami ant sienos po lubomis arba prie pat grindų, taip išvengiant tiesioginės išpučiamos oro srovės, nukreiptos į žmones.

O konsoliniai oro kondicionieriai įrenginėjami po langais, sukuriant tradicinių radiatorių efektą, o karštuoju metų laiku įrenginys atvėsintą orą išpučia į viršų.

Kanaliniai oro kondicionieriai skirti atskirų patalpų kondicionavimui, jie yra izoliuoti nuo erdvės bei nėra matomi.

Mobilūs oro kondicionieriai – tai įrenginiai, turintys įmontuotus ratukus, su kuriais galima laisvai keisti prietaiso naudojimo vietą. Jie turi tik vieną bloką ir efektyviai gali veikti patalpose (dažniausiai iki 35 kv. m).

Oro kondicionieriai išsimokėtinai

Taigi matome, kad visi oro kondicionieriai yra skirtingi, žinoma, kaip ir jų kaina. Tačiau siekiant džiaugtis šių įrenginių teikiama nauda iš karto, o turimus pinigus pasilikti atostogoms ar kitiems pirkiniams, verta apmąstyti galimybes oro kondicionierių pirkti išsimokėtinai. Toks sprendimas leis jums nieko nelaukiant susikurti komfortišką aplinką ir džiaugtis gaiviu bei švariu oru, tinkama oro drėgme ir temperatūra.

Oro kondicionierių nauda

Kad ir kokie skirtumai būtų šių įrenginių, jų nauda yra panaši. Visų oro kondicionierių aktualiausi privalumai išskiriami šie: vėsindami pagerina bendrą kūno savijautą ir neleidžia prakaituoti, šaltuoju metu leidžia mėgautis šiluma, sukuria malonią aplinką pagal norimą temperatūrą, sumažina išorinių alergenų kiekį, padeda atnaujinti oro kokybę, mažina oro drėgmę patalpoje, neleidžia veistis pelėsiams. Tad oro kondicionieriaus nauda akivaizdi.

Reikia nepamiršti, kad įranga tinkamai tarnauja profesionaliai ją sumontavus ir tinkamai ją prižiūrint, kaip nurodyta gamintojo instrukcijoje. Tad ir šiuos darbus svarbu patikėti tikriems specialistams. Taip pat, naudojant tokius įrenginius, verta žinoti, kad oro temperatūrą palaikyti ne daugiau nei 4-6 laipsniais žemesnę už lauko, veikiant oro kondicionieriui uždaryti visus langus ir duris,  vertėtų nustatyti oro pūtimo kryptį nuo žmonių. O svarbiausia nuolat valyti oro kondicionierių, ypač jame esančius oro filtrus, nuo besikaupiančių dulkių.

Svajojate apie tobulą mikroklimatą namuose? Kreikpitės – atsakysime į visus klausimus, parinksime tinkamiausią įrangą ir ją sumontuosime!

×
×

Cart